Остання редакція:23 Березня 2015 року

  У 2013 році ХНУ розпочав реалізацію проекту TEMPUS KTU «Модулі передачі знань», який виконується на базі факультету програмування та комп'ютерних і телекомунікаційних систем.

Тривалість проекту 36 місяців: 1 грудня 2013 – 1 грудня 2016.

Одним з сервісів, реалізованих в рамках проекту є сервіс підтримки пошуку та написання заявок на грантове фінансування наукових досліджень та стажувань (Support for searching and writing of grant applications for research funding and fellowships), реалізований на базі кафедри системного програмування (див. пункти меню зліва "Що таке гранти та заявки на них?" та "Корисні посилання та рекомендації").

Сервіс створено з використанням досвіду, отриманого від KTH Research Office та KTH Grant Office. 

KTU Хмельницького національного університету буде розглядатися як єдиний модуль послуг для університетської громади та для її екосистеми, але основну діяльність буде зосереджено на сферах, пов’язаних з інформаційно-комп’ютерними технологіями.

 Основні області діяльності KTU як сервіс-модулю: 

  • комунікаційний мережевий інтерфейс університету, контактний пункт для компаній/зовнішніх партнерів з особливим акцентом на передачу знань суспільству в цілому (тренінги та семінари);
  • написання грантових заявок та підтримка R&D проектів;
  • внутрішнє консультування для допомоги університету щодо впровадження інновацій в ринковій сфері та внутрішнє оцінювання (менеджмент в галузі інтелектуальної власності та дослідження ринку).

Головне завдання KTU, як університетської одиниці, організувати ефективну передачу технології та знань, а також підтримку інноваційної діяльності, спільно з сильною комунікаційною можливістю для розвитку співпраці з промисловістю. Його діяльність включає безперервне навчання, підтримку науково-дослідних проектів та правову підтримку.

Основні цілі/філософія: 

  • тісна співпраця з промисловістю (бізнесом);
  • клієнти - люди, які хочуть втілити свої ідеї в реальність із користю;
  • KTU – місце, де ви можете знайти відповіді та рішення;
  • KTU надає весь життєвий цикл рішення – від ідеї до ринку;
  • кваліфікований та активний персонал може зробити KTU успішним;
  • широкі зв’язки та комунікативність (мережа).

Зв’язок KTU з іншими підрозділами ХНУ

Як високорівневий модуль організації, KTU Хмельницького національного університету буде "далеким" від кожного факультету. KTU буде блоком середнього рівня в межах університету, безпосередньо під керівництвом проректора з міжнародних зв’язків та формально контролюватиметься деканом факультету.

 

 

Послуги/Операції:

Основними цільовими групами KTU є дослідники, студенти та промислові партнери. Головним завданням є зв’язок дослідників із промисловістю. Він може відбутись двома способами. Перший – результати досліджень, ноу-хау можуть бути ліцензовані або продані промисловцям, або промисловці можуть бути залучені в наукові дослідження та розробки (R&D контракт). Другий – цікаві проекти з потенціалом, який може перетворитися на підприємство (spin-off – дочірні підприємства, start-up – самостійні підприємства), які можуть призвести до нової, університетської, ділової активності.

На початку загальні послуги (сервіси) KTU будуть базуватись на консультаційній та комунікаційній (мережевій) діяльності. В подальшому планується надавати послуги та рішення для всього життєвого циклу ідеї до комерціалізації.

Найбільш об'єктивною оцінкою пропонованих послуг (сервісів) буде позитивна оцінка клієнтів, в результаті якої зростатиме попит на послуги KTU. Попит, в свою чергу, безпосередньо впливає на стійкість KTU.

Координатор проекту від університету – Поморова О.В., професор, завідувач кафедри системного програмування.