Остання редакція:4 Жовтня 2012 року

Останні новини та розробки провідних промислових і наукових установ у галузі робототехніки

Робот-блоха (Sand Flea) підстрибує на 9 метрів


Це крихітна чотириколісна і нічим не примітна на вигляд машина може підстрибувати на неймовірну висоту в 9 метрів. Компанія Boston Dynamics, яка його розробила, виклала ролик про свою розробку в Інтернеті.
При зіткненні з перешкодами, робот може долати їх за допомогою спеціального поршня, який і підкидає його на таку висоту.
Бортова система стабілізації тримає його в рівновазі під час польоту, а також орієнтується в просторі, щоб контролювати подальшу посадку.
Цей проект фінансується армією США і дев'ять таких бліх вже були відправлені в армію в Афганістан для більш ретельного тестування.
Ця розумна машина є одним з кількох новаторських роботів, розроблених Boston Dynamics.

Робот-перукар

Майбутнє все ближче і ближче — в Intelligent Automation розробили робота, який може постригти людину (зараз він не досконалий, але вчені будуть працювати в цьому напрямку).
Насправді, роботом його називати ще рано, оскільки всі його рухи контролює оператор. Тому по суті це «засіб для віддаленої стрижки» — він має багато ступенів свободи, тому може повертати машинку для стрижки як захоче. Нещодавно його випробували на одному з добровольців. Скоріш за все, клієнт залишився не надто задоволеним, оскільки його довелось постригти практично наголо. Зате він зможе розповідати своїм внукам історії про те, що був одним з перших, кого стригли роботи.

За матеріалами: http://svit24.net

iRobot сконцентрується на трьох напрямках

irobot

iRobot анонсувала стратегічну реорганізацію з утворенням трьох нових підрозділів, орієнтованих на домашніх, військових роботів і нові технології.
 «Ми досягли точки, де iRobot повинна оптимізувати організаційну структуру у світлі довгострокової стратегії - стати технологічним лідером у ключових областях створення роботизованих рішень для вирішення широкого кола практичних завдань», - заявив Колін Енгл (Colin Angle), голова правління і CEO компанії.
 Центром активності підрозділи нових технологій буде мобільна платформа Avа, що має великі перспективи застосування в охороні здоров'я, роздрібної торгівлі та безпеки. Компанія недавно отримала 6 млн дол інвестицій і розширила партнерство з InTouch Health, провідним провайдером медичних рішень для дистанційного догляду за хворими.
 Завдання пошуку нових додатків технологій iRobot і прискорення розробки продуктів покладені на COO Джозефа Дайера (Joseph Dyer), який стане директором зі стратегічного розвитку, а на звільнене місце операційного директора призначено Джеффрі Бек (Jeffrey Beck), до цього три роки успішно займався бізнес домашніх роботів компанії.
 На сьогоднішній день iRobot продала на домашньому ринку більше 7500000 роботів, включаючи дебютували в минулому році моделі: пилосос Roomba 700 і машину для миття підлог Scooba 230.Армія і громадянська оборона отримали понад 4500 роботизованих пристроїв для розвідки, пошуку в небезпечній обстановці та розмінування.
 Генеральним менеджером Home Robots стане Марк Дайна (Marc Dinee), віце-президент з продажів і маркетингу в EMEA і APAC, тимчасовим керуючим військовим бізнесом обраний Тім Трейнер (Tim Trainer), що займався до цього промисловими роботами і зв'язками з урядом.

 

 

Інженери створили робота-собаку, який з легкістю переносить вантажі по будь-якій місцевості 

Ще кілька років тому компанія Boston Dynamics, відома всьому світу своїми розробками в області крокуючих роботів, отримала від Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA контракт на суму в 32 мільйони доларів. Натомість компанія зобов'язалася створити великий варіант чотириногого крокуючого робота BigDog. І ось, схоже, робота підходить до логічного завершення ...

На міжнародній конференції  IEEE, 2011 року з питань роботів і інтелектуальних систем (2011 IEEE International Conference on Intelligent Robots and Systems), Марк Рейберт (Marc Raibert), засновник і голова компанії Boston Dynamics,  нарешті  повідомив про деякі аспекти реалізації революційного робота-собаки.

З його слів, робот LS3 (Legged Squad Support System) призначається для транспортування вантажів пересічною місцевістю. Його вантажопідйомність становить близько 180 кілограм і має запас ходу -  30 кілометрів. Завдяки деяким прийомам інженерів компанії Boston Dynamics, робот LS3, званий ними BullDog і AlphaDog, буде пересуватися набагато тихіше, ніж його попередник. Він буде в стані перестрибувати через перешкоди і самостійно підніматися після падінь, повідомляє dailytechinfo.org. На конференції Марк Рейберт продемонстрував вражаюче відео, на якому був знятий робот LS3, що рухається пересічною місцевістю крокуючи та біжучі, так само у відеоролику було показано те, як дві людини намагалися звалити цього робота з ніг, але це їм не вдалося. Оцінити можливості машини можете і ви, переглянувши відео.